Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tahle hračička vznikla už v Severní Americe a také ve starověké Asii, ale za oficiální vznik tohoto sportu se považuje až rok 1972 - mimochodem v tomto roce (17. 10.) se narodil bezkonkurenční raper EMINEM :o) Tehdy si chtěl jistý chlápek John Stalberg v Oregonu protáhnout po náročné operaci ztuhlé kolenní klouby, a tak si se svým homeboyem Mikem Marshallem začali kopat s doma vyrobeným pytlíkem fazolí. Hey, to se jim fakt zalíbilo. Nakonec vyměnili ty fazole za napůl naplněný míček. Hru pojmenovali Hack the Sack a propagovali ji dál.Velký BOOM nastal, když zažili the National Hacky Sack Associaltion. To mělo za následek to, že se hacky sack dostal do celého světa. Dneska se používají hned dvě označení pro tenhle míček....a to je již několikrát zmíněný HACKY SACK a dalším je méně používaný FOOTBAG.

Obrazek

Footbag má velkou výhodu v tom, že je to nenáročný sport. Můžeš si s ním hrát všude (ve škole před tabulí, doma, na nádraží, prostě dokonale všude!!) Základem je kopání. Když se to jednou naučíš a budeš to mít v sobě, vydržíš kopat třeba celé hodiny bez přestávky - RESPECT!!!!!! Pokud to teda zvládneš, můžeš se v poho pustit do triků. I když se to může zdát jednoduchý - tak věř že není!

Hey, jestli chceš být master a třeba i něco někdy vyhrát, musíš pořádně zamakat. Soutěžící ve freestylu svá čísla trénují a vylepšují spoustu hodin, a co porota hodnotí????
Třeba jestli ti míček spadl a kolikrát, jestli používáš obě nohy nebo jen jednu, předvádíš-li základní kopy, nebo přidáváš-li i hustý triky a hodnotí celkovou show, dojem atd. Čím víc budete origoš a kreativní a čím obtížnější triky použijete, tím větší máte šanci na úspěch. Ovšem ty obtížný triky se vám musí povíst!! :o)

Takže tady máte nějaký ty triky:o)
http://footbag.borec.cz/triky.htm